Sony WX50 – fotoaparát s novou technológiou zoomovania

Spoločnosť Sony prináša na trh nový digitálny fotoaparát: Sony Cyber-shot DCS-WX50 s rozlíšením 16,2 megapixelov. Okrem vysokého rozlíšenia prináša nový model vylepšenú automatiku ako aj rôzne obrazové efekty. Senzor rozpoznáva detaily prostredia a prispôsobuje im nastavenie fotoaparátu. Citlivosť sa pri automatike vyšplhá až do neuveriteľných ISO 12.800. Nechýba ani 3D fotografia v podobe panorámy alebo klasického záberu. Zvláštnosťou novinky je nový spôsob digitálneho zoomovania. 

Fotoaparát Sony Cyber-shot WX50 bude na slovenskom trhu dostupný od februára 2012 v striebornom, čiernom, ružovom, zlatom a modrom prevedení za cenu cca 210 eur. 

Tlačová správa

Sony WX50 je podľa Sony ideálny fotoaparát pre rodiny. Kompaktné telo a kombinácia kvalitných fotiek a Full HD videa láka zobrať ho do vrecka nohavíc pri prechádzke či výlete s deťmi a domácim štvornohým miláčikom. Rýchly štart umožňuje kvalitne zachytiť náhle zaujímavé okamihy a režim Superior Auto sa automaticky stará o nastavenie správneho režimu podľa situácie. Navyše pribudlo aj fotenie pri extrémne zlých svetelných podmienkach, čo je častý prípad, keď sa fotí v bytoch či domoch pri slabom osvetlení.

Vyššia citlivosť a zásadne zredukovaný šum

WX50 je vybavený extrémne citlivým a vysokovýkonným 16,2-megapixlovým CMOS snímačom Exmor R a najnovším procesorom BIONZ, ktoré sa starajú  o rýchle reakčné časy a nerozmazané fotografie aj pri nedostatočnom osvetlení. Novinkou, ktorú má ako prvý z rodiny fotoaparátov Cyber-shot je technológia Extra High Sensitivity, ktorá rozširuje možnosti fotenia obzvlášť pri nedostatočnom osvetlení. Maximálna citlivosť vzrástla až na ISO 12800, vďaka čomu môžete spontánne fotiť z ruky aj bez blesku. Pritom úroveň šumu sa v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi znížila na šestinu.
Optická stabilizácia Optical SteadyShot získala navyše aktívny režim (Active Mode) skombinovaný tiež s elektronickou stabilizáciou, vďaka čomu fotoaparát úspešne bojuje proti otrasom pri snímaní Full HD videozáznamov. Vyššia účinnosť sa dosahuje aj pri vysokom priblížení, kde iné obrazové stabilizačné systémy zlyhávajú. Ostré a nerozmazané video je s WX50 bezproblémové aj pri plnom zoome.

Automatický režim rieši nastavenia za užívateľa

Režim Superior Auto automaticky vyberá režim podľa scény a podmienok a vyberá režim tak, aby výsledkom boli snímky s nízkym šumom a vysokým dynamickým rozsahom. Technológia Pixel Super Resolution zase zdvojnásobuje rozsah optického priblíženia objektívu Carl Zeiss Vario-Tessar bez viditeľných strát na kvalite obrazu na výsledné 10x priblíženie.

Nová technchnológia zoomovania

Novinkou Sony Cyber-shot DSC-WX50 je funkcia digitálneho zoomu: fotoaparát má 5-násobný optický a 10-násobný digitálny zoom. Za normálnych okolností digitálny zoom obrázok resampluje, čím často dochádza k zníženiu kvality záberu. Sony chce novou technológiou zabrániť týmto neželaným vedľajším efektom. Ak užívateľ aktivuje "zoom čistého obrazu", obrazový procesor WX50-ky analyzuje pixely v obrázku a porovná výsledok so štruktúrami a motívmi vo svojej databáze. Vnútorný procesor všetko prepočíta a následne fotku vylepší. 

Kreativita priamo vo fotoaparáte

K úprave fotiek zaujímavými efektmi nepotrebujete PC. Priamo vo fotoaparáte je k dispozícii niekoľko kreatívnych možností, ako Toy Camera (Detský fotoaparát), Partial Colour (Jedna farba), Pop Colour (Zvýraznenie farby), HDR Painting (HDR maľba), Miniature (Miniatúra), Illustration (Ilustrácia), Watercolour (Vodové farby), Soft High-key (Jemná vysoká tónina farieb) a Rich-tone Monochrome (Čiernobiela s výraznou tóninou). Predinštalovaný softvér PlayMemories Home zase umožňuje jednoduché pozeranie, editovanie, tlač a posielanie fotiek e-mailom, resp. umiestnenie priamo na web a oveľa viac.

Stabilnou súčasťou vybavenia fotoaparátov Sony Cyber-shot sú trojrozmerné režimy 3D Sweep Panorama a 3D Still Image. Výsledné snímky si najlepšie vychutnáte na svojom 3D televízore alebo 3D notebooku série VAIO. Medzi kompatibilným príslušenstvom pre fotoaparáty Cyber-shot nájdete novú ponuku puzdier, ktoré vášmu fotoaparátu poskytnú štýlovú a zároveň praktickú ochranu.

Author: Zuzka

Share This Post On

Submit a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *