Sony CLM-V55 – doplnkový LCD monitor

Spoločnosť Sony predstavila zaujímavé riešenie – prídavný 5" naklápací a otočný LCD monitor s rozlíšením 800 x 480 px (WVGA). Určený je pre digitálne fotoaparáty s výmennými objektívmi, ktoré sú vybavené aktívnymi sánkami pre blesk a HDMI výstupom. Pripojiteľný je k fotoaparátom Sony, ale aj k prístrojom iných značiek podporujúcich snímanie videa.

Doplnkový monitor ponúkne všetkým majiteľov digitálnych zrkadloviek, ale aj kompatibilných videokamier, ktorí radi  fotografujú a natáčajú HD videá vačší obraz, lepšie pozorovacie uhly a to najmä pri náročnejších polohách pri snímaní. V neposlednom rade pomôže pri ostrení v režime živého náhľadu s využitím funkcie Pixel Magnification pre presné ostrenie alebo Colour Peaking pre zvýraznenie krajov ostreného objektu.

Nechýba ani kruhový volič funkcií pre upravovanie nastavenia LCD monitora ako pomer strán (16:9, 4:3), jas, kontrast, farebný tón alebo teplota farieb a automatické riadenie podsvietenia.

LCD disponuje vlastným mono reproduktorom vrátane výstupu na slúchadlá a ovládaním hlasitosti. Súčasťou dodávaného príslušenstva je odnímateľný kryt pre odtienenie od okolitých slnečných lúčov.

Author: Ľubomír Púpala

Share This Post On

2 komentáre

  1. to je super ,len aby to nestalo viac ako fotak

    Post a Reply
  2. Nasiel som dodatocne aj predpokladanu cenu – cca$399. Nie je to malo, takze zrejme to bude skor pre tych, co to naozaj budu potrebovat 🙂

    Post a Reply

Submit a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *