Samsung ST700, PL170 a PL120 – inovácia v podobe dvoch displejov

Spoločnosť v oblasti digitálnych médií a digitálnej konvergencie, Samsung Electronics Co., Ltd., oznámila, že na trh uvádza tri nové kompaktné fotoaparáty radu 2 View. Posilňuje tak svoje postavenie v tomto segmente a zároveň posúva technológiu dvoch displejov na vyššiu úroveň. Nové fotoaparáty ST700, PL170 a PL120 ponúkajú jedinečné spojenie vysokej kvality obrazu, zábavy, špeciálnych funkcií a dokonalej použiteľnosti, ktoré spolu s inovatívnou technológiou dvoch displejov spoločnosti Samsung stoja pri zrode špičkového kompaktného fotoaparátu na jednoduché zhotovovanie autoportrétov.

Pozrite si tiež:
Recenzie Samsung ST700
Recenzie Samsung PL170
Recenzie Samsung PL120

 

ST700 predstavuje úplný vrchol inovatívnych zariadení Samsung s dvoma displejmi. Tento nový fotoaparát disponuje 1,8-palcovým predným LCD displejom, vôbec najväčším v tejto kategórii prístrojov, a poskytuje tak ešte viac možností na zhotovovanie autoportrétov, ktoré sa stali charakteristickým rysom fotoaparátov radu 2 View. Tým sa ale inovácie nekončia. Impozantný predný displej dopĺňa nová trojpalcová dotyková obrazovka s užívateľským rozhraním Smart Access na zadnej strane prístroja pre bezproblémové ovládanie, čistý a ostrý obraz. ST700 nezaostáva ani kvalitou. Vďaka 16,1-megapixelovému obrazovému snímaču a 26mm objektívu s päťnásobným optickým zoomom pre inovatívne zachytávanie obrazu je dnes jedným z najpokročilejších fotoaparátov radu 2 View, ktorý vám umožní stať sa súčasťou zaujímavých momentiek.

PL170 a PL120 prinášajú všetkým užívateľom ako pridanú hodnotu dva displeje, ktoré každému fotografovi umožňujú vystúpiť spoza objektívu a začať robiť štýlové autoportréty. Okrem jasného predného 1,5-palcového displeja obsahujú tieto dva modely tiež funkciu Easy Self Shot používanú v ST700, ktorá ponúka možnosť zapnúť iba predný displej, a zabezpečiť vám tak väčšie súkromie.

Samsung uviedol inovatívnou technológiou 2 View na trh prvýkrát koncom roka 2009. Od tej doby Samsung posilňuje svoje postavenie na tomto poli ďalšími modelmi a rýchlo rozširuje svoj podiel na celom trhu kompaktných fotoaparátov.

„Sme veľmi pyšní na to, že technológia 2 View sa u našich zákazníkov stretla s takou odozvou a sme odhodlaní túto jedinečnú technológiu aj naďalej inovovať. Vlani sme zaviedli technológiu dvoch displejov v mnohých ďalších výrobkoch, napríklad ST600 a ST100. V roku 2011 v tom budeme pokračovať a v bezkonkurenčnom modeli ST700, ktorý je jednoducho najlepším fotoaparátom s dvoma displejmi, predstavíme naše najlepšie inovácie. Tešíme sa na to, že tieto výrobky zlepšia život našich zákazníkov rovnakým spôsobom, ako nám pomohli v uplynulých dvoch rokoch rozšíriť podiel na trhu. V tomto inovatívnom úsilí neplánujeme poľaviť a našim cieľom je úplne ovládnuť tento segment trhu,“ uviedol Hyunho Chung, výkonný viceprezident a riaditeľ divízie Digital Imaging Business spoločnosti Samsung Electronics.

Vytvorte si dokonalý portrét

Fotoaparáty s technológiou 2 View boli navrhnuté s ohľadom na tvorbu autoportrétov. Nové modely posúvajú túto vlastnosť na ďalšiu úroveň, aby ste sa mohli zachytiť v tých najzaujímavejších okamihoch. Okrem novej inovatívnej funkcie Easy Self Shot obsahuje model ST700 aj nový režim Children (Deti), ktorý vám dáva možnosť vytvárať si vlastné animácie. Ich cieľom je rozveseliť a zabaviť deti, keď chcete zachytiť mimoriadne okamihy v živote rodiny. Všetky tri modely používajú 26mm objektív na zachytenie širšej a hlbšej perspektívy, ktorá je ideálna pre portréty, a modely ST700 a PL170 majú 16,1-megapixelový snímač na vytvorenie čo možno najostrejšieho obrazu. Model PL120 má 14,1-megapixelový snímač.

Bezproblémové a jednoduché ovládanie

V novom modeli ST700 využila spoločnosť Samsung prednosti v oblasti inteligentných telefónov a vyvinula nové užívateľské rozhranie Smart Access. Dotykové užívateľské rozhranie je rovnako rýchle a intuitívne ako v mnohých inteligentných telefónoch, a preto sa ST700 rýchlo a ľahko ovláda. Dokonca aj pokročilé funkcie možno ľahko aktivovať niekoľkými dotykmi tlačidiel na veľkej jasnej trojpalcovej širokouhlej dotykovej LCD obrazovke. Užívateľské rozhranie Smart Access umožňuje užívateľovi presúvať, aktivovať a ovládať ikony aplikácií, ľahko prezerať fotografie a ovládať celý rad funkcií fotoaparátu.

Zábava pre celú rodinu

Tri nové modely uspokojujú nároky na zábavu, ktorá je dôležitou súčasťou zážitku pri fotografovaní prostredníctvom technológie 2 View, pretože aj novým používateľom umožňujú vytvárať umelecké a profesionálne snímky. Všetky tri modely sú vybavené záznamovou funkciou HD Movie, takže okrem fotografií máte možnosť robiť aj skvelé videonahrávky. Popri zvyčajných funkciách ako Fish-Eye (Rybie oko), Miniature (Miniatúra) a Sketch (Skeč) nájdete v troch nových modeloch aj filtre Smart 2.0 ako Soft Focus (Mäkké ostrenie), Half-Tone Dot (Sieťová bodka) a Cinema (Kino), vďaka ktorým dosiahnete umelecké a profesionálne úpravy snímok jediným dotykom tlačidla. Môžete tiež využiť novo pridané funkcie Magic Frame a okamžite tak vytvárať formátované pohľadnice alebo plagáty, ktoré následne môžete poslať príbuzným a známym, a to tak, že si vopred jednoducho zvolíte jednu zo šablón, ktoré sú v prístroji k dispozícii. Odfotografujete a fotografie sa pri zobrazení pôvodnej snímky automaticky objavia vo vybranej šablóne. Okrem toho prístroje ST700 a PL170 obsahujú funkciu HDMI výstupu, ktorá zabezpečí bezproblémové prepojenie s televízorom a sú k dispozícii v štyroch štýlových farbách.

Inteligentnejší ako doposiaľ

Všetky tri nové modely obsahujú aj funkciu Smart Auto spoločnosti Samsung, ktorú možno použiť ako pri fotografiách, tak aj pri videonahrávkach. Systém analyzuje kľúčové prvky záberu ako jas, farbu a pohyb a automaticky upravuje nastavenia fotoaparátu na zachytenie dokonalého obrazu. Funkcia Smart Auto zahŕňa 16 rôznych režimov pre fotografie a štyri pre video, alebo ak sa chcete blysnúť svojim umením a prevziať nad celým procesom kontrolu, môžete systém obísť a zvoliť namiesto toho manuálne ovládanie.

(Tlačová správa)

Author: Ľubomír Púpala

Share This Post On

Submit a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *