Zaostrené na život – Canon predstavuje úžasný nový IXUS 230 HS

Spoločnosť Canon dnes obohacuje svoju špičkovú kolekciu fotoaparátov IXUS uvedením nového modelu IXUS 230 HS. Ide o pôsobivý supertenký fotoaparát s 8x optickým zoomom, ktorý je kombináciou prvotriednych optických technológií a atraktívneho dizajnu. Tento elegantný nový model s tenkým kovovým telom ponúkame v šiestich žiarivých farbách. Je vybavený výkonným objektívom Canon a množstvom prvotriednych funkcií, ktoré užívateľom uľahčia zachytenie spomienok v neuveriteľných detailoch.

IXUS 230 HS je najnovším modelom IXUS, ktorý ťaží z výhod systému HS – poskytuje tak špičkové zábery v kvalite Canon v každej situácii, najmä pri slabom osvetlení. Fotoaparát je ideálny na fotografovanie večierkov, spoločenských udalostí či zážitkov z dovoleniek. Je vybavený presným 28mm objektívom s 8x optickým zoomom a hrúbka len 22,1 mm z neho robí najtenší fotoaparát svojho druhu na svete . Patrí tiež medzi prvé modely využívajúce nový inteligentný systém IS z dielne Canon, s ktorým jednoducho zhotovíte mimoriadne detailné a ostré fotografie aj stabilné video v kvalite Full HD (1080p).

Štýlový vzhľad modelov IXUS, výkon systému HS

IXUS 230 HS v sebe snúbi prvotriedny dizajn a vysoký výkon. Je vybavený systémom HS z dielne Canon – unikátnou optimalizovanou kombináciou 12,1-megapixelového podsvieteného snímača CMOS a výkonného procesora DIGIC 4. Systém HS poskytuje špičkovú ostrosť, bohaté farby a detaily a umožňuje získať zreteľné snímky s nízkym pomerom šumu aj v slabom osvetlení bez nutnosti použitia statívu. Môžete tiež zachytiť prirodzenú atmosféru scény bez použitia blesku. So systémom HS vytvoria nádherné snímky užívatelia všetkých úrovní – každý záber charakterizuje mimoriadna kvalita.

Originálna optika Canon – kompaktné, presné a flexibilné technológie

Mimoriadne kompaktný a univerzálny objektív fotoaparátu IXUS 230 HS z dielne Canon v sebe ukrýva desaťročia skúseností s vývojom optických technológií. Rozsah tohto unikátneho objektívu začína širokouhlou ohniskovou vzdialenosťou 28mm a končí hodnotou 224mm. Umožňuje tak zábery celej škály objektov – od  panoramatických krajiniek, cez skupinové zábery ľudí až po fotografie vzdialených predmetov. Výkonný zoom je navyše doplnený kompatibilnými rozmermi, takže tento prenosný fotoaparát ponúka skvelý výkon v tele, ktoré sa hravo zmestí do každého vrecka.

Inteligentný IS – bohatšie detaily, ostrejší obraz

IXUS 230 HS patrí k prvým modelom s unikátnym inteligentným systémom IS od Canon, ktorý využíva vysoko efektívny optický stabilizátor obrazu Canon s účinnosťou 3,5 EV na potláčanie chvenia fotoaparátu pri fotografovaní aj filmovaní v kvalite Full HD.

Inteligentný IS poskytuje sedem typov stabilizácie  a automaticky identifikuje podmienky snímania. Potom nastaví hodnoty optického stabilizátora obrazu tak, aby sa čo najefektívnejšie zabránilo chveniu fotoaparátu. Makro IS koriguje nadmerné chvenie obrazu, ktoré sa vyskytuje pri tvorbe makrosnímok, zatiaľ čo Zosilnený IS potláča chvenie spôsobené pohybom pri filmovaní vzdialených objektov s veľkým priblížením. V kombinácii s režimom Smart Auto funguje Inteligentný IS automaticky, takže užívatelia zhotovia snímky s bohatými detailmi a minimálnym rozmazaním bez zbytočných starostí s nastaveniami.

Okamžité video v kvalite Full HD

S novým modelom tiež vytvoríte úžasné videosnímky vo Full HD s frekvenciou 24 fps (obrázkov za sekundu) a so stereozvukom. Špeciálne tlačidlo videozáznamu zjednodušuje okamžité prepnutie do videorežimu, takže nikdy nezmeškáte ten správny okamih. Vo videorežime môžete používať 8x optický zoom a súčasťou technológie inteligentného IS je režim Dynamický IS, ktorý potláča chvenie fotoaparátu počas pohybu. Integrované rozhranie HDMI-CEC zas zjednodušuje zdieľanie videa – videosnímky si môžete prehrávať na obrazovke HD televízora kompatibilného s HDMI a ovládať prehrávanie diaľkovým ovládačom televízora.

Veľký, vysokokvalitný 7,5 cm (3,0") displej PureColor LCD II G sa skvele osvedčí pri tvorbe kompozície aj pri prehrávaní. Rozlíšenie 460 000 bodov zaisťuje mimoriadne detailné zobrazovanie, vysoký kontrast a skvelú reprodukciu farieb. Povrch z temperovaného skla poskytuje široký pozorovací uhol a dobrú odolnosť voči škrabancom. Rady a tipy na displeji zjednodušujú používanie fotoaparátu a pomáhajú užívateľom dozvedieť sa viac o jeho možnostiach.

Tvorba vynikajúcich snímok je hračkou

IXUS 230 HS ponúka jednoduché ovládanie typu „namier a foť“ a tiež komplexný automatický režim Smart Auto od Canon. Režim Smart Auto vám fotografovanie maximálne uľahčí – inteligentne rozpozná snímanú scénu a potom uplatní optimálne nastavenia, aby sa dosiahli čo najlepšie výsledky. Smart Auto je plne automatický režim a jeho používanie je mimoriadne jednoduché. Užívateľ sa sústredí len na kompozíciu záberu a fotoaparát sa už postará o všetko ostatné.

Súčasťou režimu Smart Auto je aj technológia rozpoznania tváre a technológia pokročilého rozpoznania osôb, ktoré fotoaparátu umožňujú rozpoznať a zaostriť na ľudské tváre, domáce zvieratá či iné objekty (napr. autá) v rámci danej scény. Po rozpoznaní takéhoto objektu Servo AF/AE zaistí, že objekt zostane dokonale ostrý a dobre exponovaný až do konečného vytvorenia záberu. Funkcie i-Contrast a Inteligentná expozícia s bleskom v režime Smart Auto taktiež prispievajú k čo najlepším výsledkom – znižujú výskyt ostrých tieňov alebo nadmerne svetlých oblastí na snímke.
Vysoká rýchlosť a tvorivosť bez hraníc

IXUS 230 HS ponúka množstvo vysokorýchlostných režimov snímania na zachytenie rýchlej akcie. Vysokorýchlostné sériové snímanie je ideálne pri fotografovaní športových podujatí aj večierkov s priateľmi: k dispozícii máte rýchlosť 8,7 snímky/s a rozlíšenie 3,0 MP, zatiaľ čo pri plnom rozlíšení 12,1 MP môžete súvisle snímať rýchlosťou 3,5 snímky/s až do zaplnenia karty. Ak chcete rýchlej akcii pridať dramatický nádych, Režim spomaleného videa vám umožní snímať s frekvenciou 240 fps (kvalita QVGA) alebo 120 fps (kvalita VGA) a potom si záznam prehrať spomalene.

Aby užívatelia dosiahli čo najlepšie výsledky, režim Výber najlepšej snímky zhotoví vysokorýchlostnú sériu záberov a uloží najlepšiu snímku. Režim Snímanie nočnej scény z ruky zas vytvorí sériu záberov a potom skombinuje ich obrazové dáta tak, aby sa dosiahla jedna optimálne exponovaná snímka s minimálnym rozmazaním. Kreatívne efekty pridajú snímanej scéne osobitú náladu – k dispozícii máte efekt Miniatúra, Rybie oko, Superžiarivé, Plagát, Hračkársky fotoaparát a efekt Jednofarebné. Efekt Miniatúra je použiteľný aj pri filmovaní: s frekvenciou 1,5; 3 alebo 6 fps môžete vytvoriť dojem zrýchleného pohybu miniatúrnych modelov.

Režim Movie Digest je zas zaujímavým spôsobom, ako zachytiť históriu tvorby snímok – automaticky sa zaznamenajú štyri sekundy pred každým záberom a tieto klipy na konci môžete spojiť do jedinej videosnímky. Okrem toho bude fotoaparát IXUS 230 HS kompatibilný s novým externým bleskom HF-DC2, ktorý budete môcť používať ako doplnenie integrovaného blesku.

Zdieľajte svoje príbehy na CANON iMAGE GATEWAY

Majitelia fotoaparátu IXUS 230 HS sa môžu zaregistrovať na portáli CANON iMAGE GATEWAY, ktorý slúži na zdieľanie fotografií a videa online. Fotoalbum portálu CANON iMAGE GATEWAY umožňuje využívať až 2 GB priestoru, ktorý pojme stovky snímok vo vysokej kvalite. Podporované je aj prehliadanie z mobilných zariadení, čo umožňuje jednoduché prezeranie fotografií aj na cestách.

IXUS 230 HS – základné charakteristiky:

  • Širokouhlý 28mm objektív s 8x zoomom a inteligentným IS
  • Systém HS (12,1 MP)
  • Elegantné, tenké kovové telo
  • 7,5 cm (3,0") displej PureColor II G
  • Full HD, Zosilnený IS
  • Smart Auto (32 typov scén)
  • Vysokorýchlostné sériové snímanie a režim spomaleného videa
  • Videorežimy iFrame a Movie Digest
  • Kreatívne režimy
  • Rady a tipy

Author: Ľubomír Púpala

Share This Post On

Submit a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *